DOTAČNÍ ČMUCHAL: Aplikace – DEEP TECH – výzva III.

Dlouho očekávaná dotační výzva na podporu vývojových aktivit vyhlášena! Výzva je určena pro projekty průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje s cílem zvýšit úroveň technologické připravenosti pokročilých technologických řešení a demonstrovat vysoce inovativní postupy, výrobky a služby.

Komentář
MPO na konci roku 2024 vyhlásilo výzvu Aplikace – výzva III. – DEEP TECH, která nabízí jedinečnou příležitost získat dotace na projekty zaměřené na průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Pokud plánujete vyvíjet nové produkty, materiály nebo technologie, tato výzva je ideální cestou, jak transformovat své inovativní nápady do praxe.
A proč se vlastně zapojit do výzvy DEEP TECH?
Výzva DEEP TECH má za cíl podpořit aplikaci pokročilých technologií a digitálních řešení v oblastech, jako jsou:
- pokročilé materiály,
- letectví a kosmonautika,
- robotika a mikročipy,
- biotechnologie a technologie ve zdravotnictví,
- umělá inteligence a strojové učení.
Díky celkové alokaci až 3 miliardy Kč (která je poměrně velká) je možné v rámci MSP financovat potřebné inovace, které mohou změnit postavení podniku na trhu a přinést podnikání konkurenční výhodu.
Hlavní cílovou skupinou jsou podniky všech velikostí, které chtějí investovat do inovací, stejně jako výzkumné organizace, které mohou působit jako partner s finanční účastí. Míra podpory se pohybuje v rozmezí 50–70 % v případě průmyslového výzkumu a 25–45 % v případě experimentálního vývoje.
Předložené projekty mohou být svým rozsahem poměrně ambiciózní, jelikož podniky mohou žádat až o 125 mil. Kč (rozmezí 3–125 mil.). Nejzazší datum pro ukončení fyzické realizace projektu je 30. 6. 2028.
Parametry úspěchu:
- precizně promyšlený koncept VaV v návaznosti na strategii firmy a budoucí uplatnění produktu/služby na trhu,
- jasně formulované výzkumné metody, které budou směřovat k dosažení cíle,
- inovativní přístup v aplikaci pokročilých technologií a digitálních řešení,
- rozumně nastavený rozpočet, který bude dostatečně ambiciózní, ale současně odpovědný s ohledem na plánované aktivity,
- jasně stanovená odpovědnost členů realizačního týmu na straně žadatele i partnera.
Kontakt (další informace, dotazy):
Jan Pavelka
pavelka@AQE.cz
+420 774 815 479
Ilustrační foto: panumas nikhomkhai, www.pexels.com
Mohlo by vás zajímat

Dlouho jsme žili v zajetí myšlenky, že základním problémem měst je absence dobrých (skvělých) strategických plánů. Tvrdíme, že bez pořádné strategie, nemůže město plně rozvíjet svůj potenciál.
20. 9. 2020
Strategii považuji za hlavní odpovědnost top vedení. Strategie určuje cestu, jak dosáhnout Vize, definovaných cílů. Odlišuje úspěšné od neúspěšných, vítěze a poražené. Proto ze svého principu není možné strategické plánování přenést na niší úroveň řízení nebo zcela delegovat na externí subjekt.
31. 12. 2020
Implementace strategie je vždy velkou výzvou. V naprosté většině případů strategické dokumenty nenaplní stanovené cíle (ve více jak 85 % případů). Nejen města a obce mají tendenci spíše investovat svou omezenou kapacitu a pozornost do témat, které občané vidí a cítí napřímo, než se zabývat dlouhodobými strategickými cíli.
22. 3. 2023
Je třeba si uvědomit, že nejdůležitější příjmovou složkou v rozpočtech municipalit jsou sdílené daně a z nich daň z příjmů fyzických osob placená plátci, daň z příjmů právnických osob a daň z přidané hodnoty.
22. 3. 2020